Szanowni Państwo!

Gdy przed dwoma laty rozpoczynaliśmy historię Valvoline Rajdu Małopolski, niewielu z nas sądziło, że w tak krótkim czasie uda się dołączyć do kalendarza najważniejszego w naszym kraju cyklu, jakim są Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Dzięki wytężonej pracy całego sztabu, wsparcia władz, służb mundurowych oraz kilkudziesięciu instytucji i firm, rajd z bazą w Makowie Podhalańskim będzie jedną z siedmiu rund najwyższego czempionatu, u boku takich klasyków, jak Rajd Polski, Rajd Wisły czy Rajd Rzeszowski.

Valvoline Rajd Małopolski nie zostałby rozegrany, gdyby nie praca blisko 500 osób, które odpowiadają za bezpieczeństwo, logistykę, regulaminy, marketing i przede wszystkim wielowątkowe wydarzenie dla całych rodzin. Do naszego regionu przyjedzie kilka tysięcy osób, które napędzą lokalny rynek gastronomiczny i hotelarski już na początku wakacji. Sam rajd promuje nasze okolice nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami, pokazując gościnność i otwartość mieszkańców. Pokażmy wspólnie, że nasza mała ojczyzna jest gotowa na coś więcej.

W związku z rozgrywaniem Valvoline Rajdu Małopolski zostanie całkowicie zamknięty ruch drogowy na niektórych ulicach. Planowany jest ruch między przejazdami, o dokładne godziny prosimy pytać obsługę w dniu rajdu.  Chcemy żeby rajd był dla wszystkich bezpieczny, dlatego też zwracamy się z prośbą, o zachowanie poniższych zasad bezpieczeństwa:

  • zaplanowanie przyjazdów i wyjazdów w taki sposób, aby uniknąć kolizji z imprezą,
  • oglądanie pojazdów rajdowych z miejsc wyznaczonych przez organizatora (za taśmą ostrzegawczą),
  • pod żadnym pozorem niewchodzenie ani niewjeżdżanie na trasę rajdu po przejeździe samochodu organizatora oznaczonego jako „Safety S1”,
  • zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci i zwierzęta domowe.

Szczegółowe informacje z mapami oraz godzinami dostępne są tutaj: https://rajdmalopolski.pl/mieszkancy/

Życzę Państwu udanych chwil z Valvoline Rajdem Małopolski, jednocześnie prosząc o zachowanie bezpieczeństwa, które jest najważniejsze. W imieniu organizatora przepraszam za niedogodności związane z zamknięciem dróg, licząc na wyrozumiałość.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, służymy pomocą pod adresem biuro@rajdmalopolski.pl oraz pod telefonem 887 856 856.

Gabriel Borowy
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego