Od kilku lat Nagrody Powiatu Suskiego dla zawodników oraz trenerów są wręczane podczas gali Sportowiec Roku, organizowanej przez portal Sucha24.pl

Do końca stycznia można było składać wnioski o przyznanie Nagrody Powiatu Suskiego za osiągnięcia sportowe w 2023 roku. Wpłynęło ich łącznie trzydzieści dwa – dwadzieścia osiem w kategorii zawodnik, cztery w kategorii trener. Zostały złożone również cztery wnioski o przyznanie wyróżnienia za działalność sportową ważną dla mieszkańców powiatu suskiego.

W przypadku nagrody powiatu suskiego, zawodnik lub trener otrzymuje nagrodę finansową. W przypadku wyróżnienia, jest to dyplom. Wnioski zostały najpierw zaopiniowane przez komisję ds. nagród w składzie: Wicestarosta Zbigniew Hutniczak, Przewodnicząca Komisji, Edukacji, Sportu i Nauki Renata Babicz oraz Główny Specjalista ds. kultury fizycznej i sportu Maciej Krzyśków, a następnie zatwierdzone przez Zarząd Powiatu Suskiego w dniu 08.02.2024. Wśród laureatów nagród znaleźli się medaliści mistrzostw Polski, Europy czy Pucharu Świata, uczestnicy mistrzostw świata.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło we wtorek 5 marca w Kukowie podczas gali Sportowiec Roku 2023. Nagrody wręczali Starosta Suski Józef Bałos, Wicestarosta Zbigniew Hutniczak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Jan Banaś.

W trakcie czwartkowej uroczystości wybrano także sportowca roku 2023 w powiecie suskim, a tytuł ten przypadł Ewie Wronie. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Gracjasz, a trzecie Szymon Gospodarczyk. Warto podkreślić, że za swoje osiągnięcia, cała trójka otrzymała również nagrodę powiatu suskiego.

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO 2023 PRZYZNANE PRZEZ STAROSTWO POWIATOWE W SUCHEJ BESKIDZKIEJ:

Izabela Marek (kolarstwo górskie), Dawid Bartyzel (kolarstwo górskie), Maria Długosz (kolarstwo górskie), Piotr Ordzowiały (nordic walking), Benedykt Długosz (kolarstwo górskie), Kornelia Bulanda (łyżwiarstwo figurowe), Bruno Długosz (lekkoatletyka), Klaudia Maciążka (piłka nożna), Julia Stec (tenis ziemny), Maksymilian Matyasik (kolarstwo górskie), Natalia Leśniak (łucznictwo), Natalia Skrok (piłka nożna), Ewa Wrona (pływanie), Szymon Gospodarczyk (rajdy samochodowe), Aleksandra Nieciąg (piłka nożna), Patryk Lis (kolarstwo BMX), Bartłomiej Popielarczyk (kulturystyka), Wiktoria Gracjasz (pływanie), Jan Wolczko (lekkoatletyka), Martyna Cygan (piłka nożna), Patryk Cacak (łucznictwo), Patrycja Korsak (trójbój siłowy), Anna Drobna (parasnowboard), Julia Balcer (lekkoatletyka), Olivier Jagos (kolarstwo górskie), Kacper Lasek (kulturystyka), Natalia Skrok (piłka nożna), Katarzyna Listwan (tenis ziemny).

TRENER: Jakub Zamroźniak (kolarstwo górskie), Łukasz Miklusiak (pływanie), Piotr Staszak (pływanie), Rafał Kukla (lekkoatletyka).

WYRÓŻNIENIE POWIATU SUSKIEGO 2023 PRZYZNANE PRZEZ STAROSTWO POWIATOWE W SUCHEJ BESKIDZKIEJ ZA DZIAŁALNOŚĆ WAŻNĄ DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU SUSKIEGO:

Gabriel Borowy (motorsport), Tomasz Czubin (tenis stołowy), Patryk Brytan (piłka nożna), Marek Witkowski (lekkoatletyka).