W maju br. odbył się oficjalny odbiór nowych pracowni do nauki zawodów. W Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej powstało 6 nowo wyremontowanych pracowni: pracownia fotografii z ciemnią fotograficzną i łazienką, pracownia multimediów, pracownia ekonomiczno – rachunkowa, pracownia turystyczna i geografii oraz pracownia komunikacji w języku obcym. Nowe pracownie to podniesienie jakości kształcenia oraz zwiększenie efektywności procesu nauczania. Umiejętności zdobyte przez uczniów w czasie zajęć będą stanowiły niewątpliwie atut w czasie dalszej nauki.

Inwestycja obejmowała zadanie pn.: „Adaptacja pracowni zawodowych w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej” w systemie zaprojektuj wybuduj. Zrealizowana została w ramach projektu „Kreatywny uczeń – profesjonalista w zawodzie II” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów – SPR, budżetu państwa oraz z udziałem wkładu własnego powiatu suskiego.

Wartość inwestycji: 158.602,23 zł w tym dofinansowanie 133.694,72 zł wkład własny powiatu 24.907,51 zł.

W najbliższym czasie planowane jest wyposażenie wyremontowanych pracowni.

Załączniki do pobrania