9 lutego 2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej–Curie odbył się finał XVI edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”. Organizatorami cieszącego się popularnością wśród młodych twórców konkursu są: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej.
Celem konkursu jest promowanie twórczości poetyckiej i popularyzacja kultury słowa. Podczas finału nagrodzono twórców w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz szkoły ,,średnie”. Zebrani mogli wysłuchać nagrodzonej poezji w lirycznym wykonaniu uczennic z liceum.
W uroczystości wzięli udział: starosta Józef Bałos, dyrektor szkoły Anna Sala, przewodnicząca jury konkursu Izabela Korzec, a także laureaci wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi. Nagrody dla wszystkich laureatów (karty prezentowe do księgarni Empik) ufundowało Starostwo Powiatowe.
Nagrodzone teksty podejmują tematy egzystencjalne, odsłaniają wrażliwość młodych twórców na piękno natury, relacje interpersonalne, związki między przeszłością a teraźniejszością. Teksty można przeczytać tutaj:
( https://drive.google.com/file/d/1rJCzGNktHVJpv3jrebXCPHqAXH7MVYYQ/view?usp=sharing )

Gratulujemy nagrodzonym poetyckiej wrażliwości!

Izabela Korzec

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu.

Kategoria Szkoły podstawowe
I miejsce – Nikodem Kawa (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej)
II miejsce – Anna Ostruszka (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum)
III miejsce – Jan Stradomski (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej)