Ponad 160 uczniów ze szkół z powiatu suskiego pojawiło się w piątek 17 listopada w Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej, żeby wziąć udział w dziesiątej edycji Zawodów Pływackich o Puchar Starosty.
Zawody otworzył starosta Józef Bałos, który życzył wszystkim startującym zdrowej rywalizacji i osiągnięcia jak najlepszych wyników.
Wzorem poprzednich lat, każdy z zawodników mógł wystąpić w dwóch stylach w danej kategorii wiekowej. Wielu młodych pływaków z tego skorzystało i stąd niektórzy wyjeżdżali z suskiej pływalni z dwoma dyplomami i medalami.
Najpierw do boju ruszyli najmłodsi zawodnicy (roczniki 2014-2016) na dystansie 25 metrów, następnie pozostali uczestnicy zawodów już na dystansie dwukrotnie dłuższym. Podczas piątkowej rywalizacji prowadzona była również klasyfikacja drużynowa (punktowali zawodnicy z miejsc 1-3 na zasadzie: 1. miejsce – 12 pkt., 2. miejsce – 10 pkt., 3. miejsce – 8 pkt.). W kategorii Igrzysk Dzieci (roczniki 2011-2016) triumfowała Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie, w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej najwięcej punktów zgromadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej, a wśród szkół średnich triumfowało Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej.
Najlepsze trójki w każdej z kategorii otrzymały dyplomy oraz medale. Młodych pływaków nagradzali: Maciej Krzyśków – w imieniu starosty, Tomasz Głuszek – dyrektor Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej oraz Piotr Staszak i Łukasz Miklusiak – sędziowie główni zawodów.
Więcej informacji o zawodach, obszerną galerię zdjęć i pełne wyniki można znaleźć na stronie www.sport.powiatsuski.pl .