3 Maja 2022 r., jak co roku, w gminach na terenie naszego powiatu, podobnie jak w całym kraju, odbywały się lokalne obchody Święta Konstytucji. Jako że pogoda dopisała, wzięło w nich udział wielu mieszkańców Podbabiogórza, nie zabrakło także oficjalnych delegacji – przedstawicieli miejscowych szkół, zakładów pracy i stowarzyszeń, a także władz samorządowych, w tym także powiatu suskiego.

W uroczystościach, które odbyły się w Makowie Podhalańskim, udział wzięli m.in. starosta Józef Bałos oraz radny powiatu Andrzej Szramowiat. Wicestarosta Zbigniew Hutniczak reprezentował powiat na obchodach w gminie Zawoja, które w tym roku odbyły się w Skawicy, a podczas uroczystości w Jordanowie okolicznościową wiązankę kwiatów złożyła Czesława Madoń, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Suskiego.

foto: organizatorzy uroczystości

Święto Konstytucji 2022 - Maków Podh.
Święto Konstytucji 2022 - Jordanów