aktualności :

Inwestycje Powiatu dofinansowane z funduszy UE i innych źródeł zewnętrznych

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

ul. Kościelna 5b, tel.centrala (33) 875-79-00, (33) 875-78-00

Edukacja

Wydział Edukacji i Zdrowia Kategoria: Edukacja
Odsłony: 142

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej przekazało 43 laptopów szkołom oraz placówkom oświatowym prowadzonym przez powiat suski. Sprzęt trafił do sześciu jednostek, które wcześniej zgłosiły zapotrzebowanie.

Zakupione komputery będą  użyczane  potrzebującym uczniom oraz nauczycielom w celu prowadzania nauczania zdalnego, a także mogą być wykorzystywane do realizacji zajęć dydaktycznych w przypadku prowadzenia nauczania stacjonarnego.

Wśród placówek, które otrzymały sprzęt były:

  • Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej,
  • Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej,
  • Zespół Szkół im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie,
  • Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie,
  • Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Makowie Podhalańskim.

Laptopy sfinansowane zostały ze środków Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa” na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” w ramach programu  „Zdalna szkoła” - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

 
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Edukacja
Odsłony: 2629

16 listopada 2018 r.  w Krakowie, w gabinecie Marszałka Województwa Małopolskiego, podpisana została, w formie aktu notarialnego, umowa darowizny przekazująca Powiatowi Suskiemu budynek byłego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych stanowiący obecnie część kompleksu Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej.

Czytaj więcej: Umowa warta 3 i pół miliona
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 2643

 

W roku szkolnym 2017/2018 w zespołach szkół w Suchej Beskidzkiej im. W. Witosa i W. Goetla oraz w ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie rozpoczęto wdrażanie projektu pn.„Małopolska Chmura Edukacyjna”. Przedsięwzięcie zakłada m. in. prowadzenie nowatorskich zajęć wykładowych i laboratoryjnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych z terenu Małopolski w oparciu o infrastrukturę umożliwiającą wirtualne lekcje w czasie rzeczywistym (on - line).

 

Czytaj więcej: Małopolska Chmura Edukacyjna
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 3182

Wśród licznych działań w zakresie oświaty jakie przeprowadzone zostały przez powiat w 2016 roku są zarówno te związane z inwestycjami w strukturę i bazę edukacyjną, jak też takie, które wpisują się w szeroko rozumianą politykę oświatową i realizują jej założenia, co dla władz powiatu jest jednym z priorytetów.

Czytaj więcej: Powiatowa oświata w 2016 r.
 
Wydział Edukacji i Zdrowia Kategoria: Edukacja
Odsłony: 1923

 

 

 

 

 

W latach 2016-2018 w ramach rządowego programu pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” mającego na celu promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży powiat suski jako organ prowadzący uzyskał ze środków budżetu państwa wsparcie finansowe dla następujących szkół:

Czytaj więcej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 2521

Wzmocnienie atrakcyjności oferty edukacyjnej szkół prowadzących kształcenie zawodowe  oraz dostosowanie jej do wymogów rynku pracy są głównym celem projektów pn. ”Kreatywny uczeń – profesjonalista w zawodzie” oraz „Wzmocnienie konkurencyjności uczniów na rynku pracy”, realizowanych w szkołach kształcących zawodowo prowadzonych przez powiat suski.

Czytaj więcej: Uruchomiono Centra Kompetencji Zawodowych
 
Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Edukacja
Odsłony: 3780

30 września 2015 roku w szkołach zawodowych prowadzonych przez powiat suski zakończyła się realizacja systemowego projektu pn. "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Jego głównym celem było podniesienie jakości kształcenia zawodowego i skuteczniejsze powiązanie oferty edukacyjnej szkół z potrzebami rynku pracy.

Czytaj więcej: Zakończenie realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
 

Page 1 of 2

<< Start < poprz. 1 2 nast. > End >>
Jesteś tutaj:   Strona główna Edukacja
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008